Prof. P. Baršauskas – LURK Prezidentas

Gruodžio 21 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje konferencijos nariai diskutavo su naujai išrinktu Švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu. Kartu atvyko ir Prezidentės patarėja mokslo ir kultūros klausimais Virginija Būdienė.

Ministras teigė atvykęs įsiklausyti į LURK nuomones, diskusijos metu sulaukė įvairių klausimų, susijusių su studijų bei mokslo veiklos organizavimo procesais šalyje. Visi rektoriai ir posėdžio svečiai aptarė ir išsakė savo mintis dėl Vyriausybės programos aukštojo mokslo srityje.

Vyriausybės programoje numatyta įvesti „valstybės užsakymą reikalingiems specialistams parengti (gydytojams, mokytojams, inžinieriams ir pan.)“. Taip pat žadama atsisakyti „studentų rūšiavimo į mokančius už studijas ir už jas nemokančius“ – ketinama nustatyti visuotinę metinę studijų įmoką, kuri bus vienoda visoms studijų programoms ir ne didesnė negu vieno vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydis. Pagal Vyriausybės planus, už studijas nemokėtų gerai besimokantys studentai. Taip pat žadama atsisakyti studentų krepšelio principu paremto aukštųjų mokyklų finansavimo principo.

Antrojoje posėdžio dalyje išrinkta nauja LURK vadovybė. Prezidento pareigas ėjusį LSMU rektorių prof. Remigijų Žaliūną pakeitė KTU rektorius prof. Petras Baršauskas. LURK nariai taip pat rinko ir viceprezidentą, juo tapo VGTU rektorius prof. Alfonsas Daniūnas, generalinio LURK sekretoriaus pareigas toliau eiti liko prof. Kęstutis Kriščiūnas, ketvirtuoju prezidiumo nariu išrinktas LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelhauptas.