2022 m. gegužės 27 d. Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK) ir Taivano tarptautinio bendradarbiavimo aukštojo mokslo srityje fondas (FICHET) surengė pirmąjį „Taivano ir Lietuvos aukštojo mokslo internetinį forumą“. Pasirašytas susitarimo memorandumas, kuriuo siekiama palaikyti ir stiprinti dvišalį Taivano ir Lietuvos bendradarbiavimą aukštojo mokslo klausimais bei skatinti akademinius mainus.

Forumą oficialiai pradėjo Taivano švietimo politikos viceministrė dr. Mon-Chi Lio ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministrė dr. Agnė Kudarauskienė. Taip pat prisijungė atstovai iš daugelio geriausių Lietuvos ir Taivano universitetų. Abu pranešėjai pabrėžė bendrą abiejų šalių įsipareigojimą skatinti bendradarbiavimą aukštojo mokslo srityje ir patvirtino bendrą įsipareigojimą užmegzti gilią ir abipusiai naudingą partnerystę švietimo ir kultūros klausimais.

Pagrindinį pranešimą skaitė dr. Nicole Yen-Yi Lee, Taivano švietimo ministerijos Tarptautinio ir tarptautinio švietimo departamento generalinė direktorė, kuri Lietuvos delegacijai pateikė išsamų pristatymą apie bendrą Taivano aukštojo mokslo aplinką, politiką ir pagrindinius švietimo projektus. Lietuvos mokslo tarybos Tarptautinių programų skyriaus programų koordinatorė Kornelija Bacvinkienė išsamiai išanalizavo būsimo Taivano ir Lietuvos bendradarbiavimo aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų srityse perspektyvas.

Forume buvo nagrinėjama tema „Taivano ir Lietuvos universitetų ateities bendradarbiavimo galimybės ir prioritetai“. Pranešėjai dalinosi savo praktine patirtimi ir naujovėmis apie tarptautinį bendradarbiavimą, talentų atranką, socialinę atsakomybę ir tvarią plėtrą aukštajame moksle. Dvi valandas trukusiame forume vyko gyvos ir entuziastingos diskusijos, kuriose visi dalyviai patvirtino, jog svarbu tęsti akademinę partnerystę, įsipareigojant užmegzti į ateitį orientuotą ir tvarų bendradarbiavimą aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų srityse.