Lietuvoje pirmadienį, rugsėjo 19 d. lankėsi Taivano švietimo politikos viceministras dr. Mon-Chi Lio kartu su Taivano universitetų atstovų delegacija. Taivano atstovai atvyko į Vilniaus universitetą (VU), kur susitiko su Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) delegatais ir aptarė bendradarbiavimo klausimus.

Susitikimą oficialiai pradėjo Taivano švietimo politikos viceministras, LURK prezidentas VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas ir Eric Huang, Taivano atstovybės Lietuvoje atstovas. 

„Ko išmokome iš pastarųjų kelerių metų ir jų krizių? Įsitikinome mokslo, mokslininkų ir pasaulinės mokslo bendruomenės svarba. Glaudus ryšys, dalijimasis žiniomis ir informacija, efektyvus bendradarbiavimas leidžia mums istoriškai savitu laikotarpiu prisitaikyti ir spręsti pandemijos grėsmes. Nors politinį bendradarbiavimą kartais riboja vidiniai ar išoriniai iššūkiai, mokslinį bendradarbiavimą sutvirtina noras pažinti ir siekti tiesos bei geresnio pasaulio“, – sako prof. R. Petrauskas.

Taivano švietimo ministerijos Tarptautinio švietimo departamento generalinė direktorė dr. Nicole Yen-Yi Lee Lietuvos delegacijai pristatė Taivano aukštojo mokslo sistemą ir talentų ugdymo programas. Pranešimus taip pat skaitė atstovai iš daugelio geriausių Lietuvos ir Taivano universitetų.

Vizito tikslas – aptarti Taivano ir Lietuvos universitetų ateities bendradarbiavimo galimybes ir prioritetus. 

Taivano delegacija taip pat vaikščiojo po senąjį universiteto miestelį, lankėsi VU Gyvybės mokslų centre ir Fizinių ir technologijos mokslų centre, kur susipažino su mokslininkais ir apžiūrėjo laboratorijas. Vėliau svečiai dalyvavo VU gido vedamoje ekskursijoje po Vilniaus senamiestį.  Vizitas vyksta prieš Vilniui atidarant savo atstovybę Taibėjuje.

Nuotraukos >>>