Ambasadoje Londone diskutuota apie ES universitetų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje

Š.m. gruodžio 9 d. Lietuvos ambasada Londone kartu su Jungtinės Karalystės garsiausius 24 universitetus vienijančia asociacija “Russell Group” surengė diskusiją, skirtą bendradarbiavimo mokslo, švietimo ir inovacijų srityse Europos Sąjungoje stiprinimui. 

Renginyje dalyvavo Jungtinės Karalystės universitetų, Baltijos, Centrinės ir Rytų Europos šalių mokslų akademijų bei universitetų atstovai. Diskusijai vadovavo Kembridžo universiteto vice-kancleris prof. Leszek Borysiewich, o Lietuvą atstovavo Mokslo Tarybos pirmininkas Dainius Pauža ir Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas Petras Baršauskas.

Ambasadorė Asta Skaisgirytė Liauškienė pažymėjo, kad mokslinių tyrimų ir inovacijų, verslumo ir konkurencingumo skatinimas Europos Sąjungoje yra vieni iš pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo ES prioritetų. “Džiugu, kad po Lietuvos robotų dalyvavimo Londono mokslo muziejuje vykusiame festivalyje bei 17 lietuviškų startuolių prisistatymo Londone,  šia diskusija užbaigiame ES pirmininkavimo programos Jungtinėje Karalsytėje renginių ciklą, skirtą bendradarbiavimui mokslo ir tyrimų srityje”, – sakė ambasadorė.

“Russell group” vienija 24 JK garsiausius universitetus, tokius, kaip Oksfordo, Kembridžo, Mančesterio, Edinburgo ir kt., kurie kartu su kitų šalių universitetais aktyviai ruošiasi dalyvauti ES finansuojamose projektuose. Š.m. gruodžio 3 d. Europos mokslo ministrai patvirtino dvi svarbias Europos Sąjungos 2014-2020 m. programas – „Horizontas 2020” moksliniams tyrimams ir inovacijoms ir „Erasmus+” švietimui, mokymui, jaunimui ir sportui.