MPPC (Mobility-policy-practice-connect) projektas

2014 m. gegužės 7 – 8 dienomis Vilniuje vyko MPPC (Mobility-policy-practice-connect) projekto seminaras. MPPC projektą koordinuoja Europos universitetų asociacija (EUA) ir Akademinio bendradarbiavimo asociacija (ACA) bei apjungia Lietuvos, Vengrijos ir Prancūzijos rektorių konferencijas. Projekto koordinatorė Lietuvoje – LURK Tarptautinių ryšių komiteto pirmininkė, VGTU Tarptautinių ryšių prorektorė dr. Asta Radzevičienė.

Jame dalyvavo Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos, nacionalinių agentūrų – MOSTA, ŠMPF, LMT, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos ir Europos universitetų, ACA ir EUA atstovai.

Seminare buvo pristatytas šiandieninis Europos akademinio mobilumo kontekstas, atskleista akademinio mobilumo politika ir prioritetai Bolonijos proceso ir ES kontekste. Diskutuota dėl nacionalinės akademinio mobilumo politikos ir programų, dėl  institucinės mobilumo strategijos kūrimo ir plėtojimo. Atstovai iš Danijos, Prancūzijos, Estijos, Italijos dalinosi savo šalies Mobilumo praktikos patirtimi. Dalyviai diskutavo, kaip apibrėžiama akademinio mobilumo kokybė, aptarė konkrečios mobilumo kokybės užtikrinimo, tobulinimo priemones ir įvertinimo metodus.

Nuotraukos J. Budrienės